Podzielnik ciepła E-ITN 30.5 [zestaw montaż.]

Nowy produkt

Apator E-ITN 30.5 - cena uzależniona od kursu euro

Więcej szczegółów

20 Towary

75,00 zł z podatkiem VAT

Dane

Dostępność Na zamówienie

Więcej informacji

Nowej generacji podzielnik kosztów zużycia ciepła, charakteryzujący się doskonałym wykorzystaniem możliwości technologii mikroprocesorowej oraz nowoczesnym wzornictwem.

Podzielnik posiada ergonomicznie usytuowany wyświetlacz LCD, który pozwala użytkownikowi na wygodny odczyt bieżących wartości zużycia ciepła. Ponadto dane te rejestrowane są w module pamięci wewnętrznej, dzięki czemu istnieje możliwość dokonania pełnej analizy zużycia ciepła i warunków w jakich pracował podzielnik przez cały sezon grzewczy.

ZESTAW ZAWIERA

  • podzielnik ciepła E-ITN 30.5 - 1 szt.
  • element mocujący - 1 szt.
  • wkręty mocujące, podkładki - po 2 szt

Cena podzielnika została skalkulowana dla przelicznika 1 EUR/4,30 PLN dotyczy zakupów detalicznych i wynika.
W przypadku zakupów hurtowych cena jest negocjowana 

ZASTOSOWANIE
Podzielnik kosztów ogrzewania E-ITN 30.5 przeznaczony jest do montażu na:

  • grzejnikach panelowych z wyżłobieniami
  • grzejnikach łazienkowych - drabinkowych

Zalecany zakres stosowania - poziome lub pionowe systemy grzewcze z jedną rurą lub z dwoma rurami ze średnią minimalną projektową temperaturą nośnika ciepła większą bądź równą 35°C i maksymalną mniejszą bądź równą 90°C.

Podzielnik E-ITN 30.5 oprócz precyzyjnego pomiaru temperatury grzejnika, posiada funkcje umożliwiającą rejestrację średnich temperatur pomieszczenia w którym został zainstalowany. Nie wymagana jest przy tym instalacja i konfiguracja dodatkowych urządzeń. Ponadto podzielnik pracuje w oparciu o oprogramowanie uwzględniające rzeczywiste zużycie ciepła przez dany lokal mieszkalny, a w tym także ciepło pozyskane z pionów grzewczych oraz z międzylokalowej wymiany ciepła.
Każda próba nieautoryzowanej manipulacji (zerwanie plomby elektronicznej), próba demontażu grzejnika z podzielnikiem lub stosowanie przeszkód cieplnych przed grzejnikiem (meble, zasłony itp.), jest rejestrowana z dokładną datą jej wystąpienia. Informacja o manipulacji jest przesyłana podczas najbliższego odczytu radiowego.

ZDALNY (radiowy) ODCZYT WSKAZAŃ:

W przypadku zastosowania w budynkach wielorodzinnych lub w budynkach biurowych, podzielniki ciepła E-ITN 30.5 mogą być zbiorowo odczytywane dzięki bezprzewodowemu systemowi transmisji danych.

Bezprzewodowy system transmisji danych pomiarowych realizowany jest przez port podczerwieni, bądź przez interfejs radiowy co skraca czas rozliczenia i obniża jego koszt. Odczyt radiowy odbywa się przed drzwiami lokalu (przed budynkiem), bez wchodzenia do środka pomieszczenia, co wyklucza obecność osoby odczytującej w mieszkaniu podczas odczytu.

ZGODNOŚĆ Z NORMAMI

  • PN-EN 834:1995 Podzielniki kosztów ogrzewania do rejestrowania zużycia ciepła przez grzejniki;
  • PN-EN 13757-4:2005 (U) System komunikacji do zdalnego odczytywania wskazań przyrządów pomiarowych - Część 4: Bezprzewodowy odczyt miernika (odczyt miernika drogą radiową pracującego w paśmie SRD od 868 do 870 MHz).